top of page

Опис виховної системи класу

 

Модель виховної системи

10 класу

Орієнтовно-цільовий компонент

Виховна робота проводиться згідно методичних рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах, програми «Основні орієнтири виховання учнів у 1-11 класів», наказів управління освіти Балаклійської РДА, річного виховного плану Червоногусарівського НВК, виховного плану класного керівника, керуючись Законами України «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Конституції України, «Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти», «Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності», «Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Основна тема, над якою працюю в системі роботи класного колективу «Формування зрілої, ціннісної особистості, адаптованої до життя, тобто здатної пристосуватися до вимог суспільства».

Сучасна реальність та державотворчі процеси диктують учнівській молоді необхідність та потребу вміти розбиратись в існуючій ситуації, не бути пасивними, розуміти свою роль та місце в Державі, а також мати змогу впливати на процеси, що відбуваються в Україні.

Відтак, військово-патріотичне виховання учнівської молоді стає найважливішою складовою учнівського самоврядування і червоною ниткою проходить через усю навчально-виховну роботу навчального закладу. Адже патріотизм – одне з найглобальніших людських почуттів, закріплених віками й тисячоліттями, що поєднує в собі любов до своєї Вітчизни, рідної землі, свого народу, своєї матері, бажання зберегти історично-культурну спадщину і готовність до їх захисту.

 

Вирішення завдань виховної роботи здійснювалось за напрямками, які склали цілісну систему:

  1. Ціннісне ставлення до себе.

  2. Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

  3. Ціннісне ставлення до праці.

  4. Ціннісне ставлення до природи.

  5. Ціннісне ставлення до культури та мистецтва.

  6. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

 

 

 

Гносеологічно-аксіологічний компонент

 

      Сучасний зміст виховання учнів в школі, в Україні – це науково обґрунтована система загальнокультурних і громадянських цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, праці, природи, мистецтва, самого себе.

       З класом працюю з 2010 року і створила таку модель виховної роботи:

  1. «Моя земля, земля моїх батьків»

  2. «Я – патріот України»

  3. «Здоровим бути здорово!»

  4. «Люби і знай свій рідний край!»

  5. «Тато, мама, я-моя сім’я!»

 

Організаційно-педагогічний компонент

     Педагогічні умови ефективності виховного процесу:

  • Спрямованість виховної роботи на взаємодію і плідний розвиток особистосі учнів на основі рівності у спілкуванні;

  • здатність учня активно, відповідально та ефективно реалізувати права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства;

  • здатність учня аналізувати та оцінювати досягнення національної та світової культури, орієнтуватися в культурному та духовному контексті сучасного суспільства, застосовувати методи самовиховання, орієнтовані на загальнолюдські цінності;

  • здатність учня застосовувати в умовах конкретної ситуації сукупність здоров’язберігаючихкомпетенцій, дбайливо ставитись до власного здоров’я та здоров’я інших людей;

  • застосовувати на практиці здобутих знань з різних навчальних предметів, успішну адаптацію людини в соціумі, професійну самореалізацію, формування здібностей до колективної діяльності та самоосвіти.

 

Практично-діяльнісний компонент

     Спираючись на методичну, науково-правову базу, в наслідок обміну досвідом на шкільних засіданнях класних керівників, за допомогою вивчення сімей учнів свого класу, я визначила форми та методи виховної роботи, які необхідні для втілення цілей та задач:

  • Колективні форми: поїздки у музеї, історичні місця, цирк, планетарій, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ліквідаторами ЧАЕС, участь у районних та шкільних конкурсах, класних та шкільних святах, спортивних змаганнях, трудових десантах.

  • Активні та групові форми: інтелектуальні ігри, тренінги.

  • Індивідуальні форми: бесіди, консультації,тестування, зустрічі з батьками при розв’язанні важких життєвих ситуацій, спільні бесіди з вчителями-предметниками.

Свою роботу з класом завжди починаю з вивчення сім’ї, індивідуальних особливостей кожного учня. Мене цікавить рівень вихованості учня, його розуміння життя, ставлення до своїх батьків, друзів, бо успіх виховної роботи класного керівника багато в чому залежить від глибокого проникнення у внутрішній світ дітей, від розуміння їхніх переживань та мотивів поведінки. Тому вивчити, чим живе учень, які його інтереси й нахили, особливості волі й риси характеру, - це означає знайти правильний шлях до серця. І, знаючи особливості учнів, їх інтереси, рівень вихованості, мені легше скласти цілеспрямований і дієвий план виховної роботи з класом.

Основні напрями моєї виховної роботи:

  1. Ціннісне ставлення вихованців до себе.

  2. Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.

  3. Ціннісне ставлення до праці.

  4. Ціннісне ставлення до природи.

  5. Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

  6. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

 

Діагностико-результативний компонент

Результати роботи:

І. За критеріями оцінювання учні класу мають високий, достатній і середній рівнів навчальних досягнень.

ІІ. Приймають активну участь у позакласній роботі, відвідують спортивну секцію.

ІІІ. Приймають активну участь у Всеукраїнських конкурсах та Всеукраїнських предметних олімпіадах у І та ІІ турах, де показали достатній і високий рівень знань.

bottom of page